Jak szukać odpowiedzialne osoby do naszego domu

Kiedy jesteś właścicielem nowego mieszkania, niewątpliwie możesz mówić o sporym szczęściu. Dzisiaj niestety dużo osób nie może pozwolić sobie na zakup swojego mieszkania – jeśli zatem Ty takim dysponujesz, jest to naprawdę duże szczęście. Jeżeli nie musisz mieszkać w własnym mieszkaniu, podjęcie decyzji o wynajmie jest niemalże niezbędne.

Nowoczesna kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki kasie z najmu będziesz co miesiąc otrzymywał wielki zastrzyk pieniędzy. To niewątpliwie polepszy Twoją sytuację finansową. Jeżeli decydujesz się na wynajem mieszkania, powinieneś pamiętać o paru rzeczach. Po pierwsze zawsze podpisuj z wynajmującymi legalną umowę. Niestety zawsze wiąże się to z tym , że będziesz zmuszony odprowadzać podatek od najmu, z drugiej jednak strony jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Po pierwsze w ogóle nie będziesz miał kłopotów z urzędem skarbowym, po drugie natomiast – będziesz w o wiele korzystniejszej sytuacji w stosunku do wynajmujących. Kiedy cokolwiek poszłoby nie tak, wtedy bez kłopotu możesz zgłosić się do sądu, który najczęściej rozstrzygnie spór na Twoją korzyść. Jeśli decydujesz się na wynajem mieszkania studentom, na pewno o wiele korzystniej będzie zawierać umowę nie z nimi, ale ich rodzicami – zwykle są to osoby bardziej wypłacalne niż studenci. Dzięki temu w razie kłopotów będzie Ci łatwiej odzyskać od nich zaległe finanse. Więcej:

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Nigdy nie decyduj się na najem mieszkania pierwszej lepszej osobie. Jeżeli zamieścisz ogłoszenie w internecie, na pewno będziesz miał wiele chętnych.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to czytaj także (http://logintrade.pl/nasi-klienci/lista-klientow) o zbliżonej tematyce na następnej witrynie – znajdziesz ją w linku pod spodem.

Oczywiście umawianie się z każdym zajmie Ci nieco czasu, ale pozwoli przynajmniej trochę ocenić niektóre osoby i przemyśleć dobrze sprawę konkretnego najemcy. Zawsze podpisuj umowę i zawsze drobiazgowo opisuj w niej kondycję mieszkania. Niezłym pomysłem będzie wykonanie fotografii mieszkania w obecności przyszłego wynajmującego – dzięki temu będziesz miał niezbite dowody jeśli taka osoba coś popsuje w Twoim mieszkaniu. Kiedy nie masz dużo czasu, oczywiście możesz skorzystać z usług agencji. Jeśli jednak tylko możesz, na pewno o wiele lepiej będzie dopilnować wszystkiego samemu (najnowszy artykuł na damdom.pl). Będziesz miał wtedy pewność, że Twoje mieszkanie trafiło w właściwe ręce i nie musisz się o nic obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*