Po to, by przechowywać duże ilości rzeczy, niezastąpione są szafy i regały

Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się z różnorodnej liczby półek, służące do składowania rozmaitych towarów. Regały bywają produkowane z rozmaitych materiałów, w gronie których prym wiodą takie jak drewno i stopy metali.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®

Rozmiar regału i materiał wykonania uzależnione będą przede wszystkim od typu pomieszczenia, w którym regał się znajduje, a co za tym idzie od rodzaju składowanych produktów. Każde tworzywo ma bowiem swoje zalety. Przykładowo regały metalowe bardzo korzystnie sprawdzają się w magazynach dzięki swojej dużej odporności oraz dużej nośności poszczególnych półek. Poza tym regały w magazynach nie muszą spełniać warunków estetycznych, stawia się w nich przede wszystkim na praktyczność. Toteż na przykład regały magazynowe będą miały dużą wytrzymałość przy oszczędnym wyglądzie. Natomiast regały stosowane w miejscach zamieszkania mogą być na przykład drewniane, gdyż w mieszkaniach kładziony jest spory nacisk na walory estetyczne części – (jungheinrich części) wyposażenia, więcej: .

regał

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jest to układ dopuszczający na maksymalne użytkowanie osiągalnej nawierzchni magazynowej. Regały przemysłowe są odpowiednie do przechowywania wyrobów jednolitych, o małej rotacji i znacznej liczbie palet wypadających na średnią powierzchnię magazynu. Możność gromadzenia ładunków o rozmaitych wymiarach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich w czasie produkcji. Zastosowanie regałów wjezdnych jest szczególnie korzystne w przypadku chłodni również mroźni.

Pozwala bowiem na optymalną gospodarność przestrzeni poświęconej na składowanie artykułów w temperaturze poniżej zera. W składzie konieczne są również regały magazynowe. Są to szkielety, które udostępniają dojście do regałów bądź wyżej położonych położeń w magazynie. Można wyróżnić dwa podstawowe wersje podestów magazynowych. Podesty magazynowe stateczne i podesty magazynowe przenośne. Podesty ruchome odnajdują coraz szersze przeznaczenie w przeróżnych gałęziach produkcji, zacząwszy od sektora budownictwa, fabryk wytwórczych i

regał

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

składowych, a skończywszy na firmach z specjalności reklamowej. Ze względu na wariant pracy jaki realizuje się z pomocą podestów ruchomych, maszyny te są narażone na utratę stabilności.

Utrata stabilności może być wywołana np. złymi warunkami atmosferycznymi które panują na zewnątrz, niestatecznym gruntem, czy też przeciążeniem podestu. Z powodu znaczącego ryzyka utraty równowagi podesty są zaopatrzone w ciąg asekuracji elektrohydraulicznych i mechanicznych. Konstrukcje podestowe pozwalają na podwójne a nawet potrójne wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Podesty magazynowe zostały stworzone z ideą o zapewnieniu całkowitego wykorzystania kubatury pomieszczeń magazynowych w nieskomplikowany i ekonomiczny sposób, bez konieczności rozbudowy składu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*