Jakie zalety dla sprzedających i kupujących mają zaawansowane narzędzia informatyczne, takie jak na przykład platformy zakupowe.

Procesy handlowe w niejednej firmie są bardzo skomplikowane, i obsłużenie ich pochłania mnóstwo czasu czasami całej grupy pracowników. Zwłaszcza jeśli nie będzie się korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, a wszystko wykonuje ręcznie, rejestrując i przetwarzając każde z zamówień.

pieniądze

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko długo to trwa, ale także pojawia się ryzyko jakiś pomyłek, których późniejsze odkręcanie może być dość kosztowne. Dlatego też od jakiegoś czasu bardzo większym zainteresowaniem cieszą się zakupowe platformy, które pozwalają w automatyczny sposób zarządzać obsługą zamówień ( aukcje). Firmy bardzo chętnie decydują się na tego typu narzędzia, gdyż jak pokazuje praktyka, w dużej mierze usprawnia to pracę na co dzień. A to z kolei przekłada się na efektywną obsługę, powiększenie obrotów a tym samym i dochodów.
Porządnie wdrożona platforma zakupowa przede wszystkim usprawnia procesy obsługi zamówień przez odbiorców (sprawdź więcej). Zamiast przesyłać je pocztą elektroniczną, faksem czy zgłaszać telefonicznie każdy z nich otrzymuje możliwość zalogowania się do systemu i tam podania wszystkiego, czego się będzie potrzebowało. Nie trzeba przy tym angażować pracowników drugiej strony, składane zamówienia dokładnie są kontrolowane i w razie potrzeby nie powinno być problemu z ich zmianą.

Znacznie łatwiej ma również sprzedawca, ponieważ na bieżąco otrzymuje wykaz zleceń do wysłania, co do których ma pewność, że zostały właściwie wprowadzone. Tego typu platformy mają coraz większe możliwości, więc pewną normą stają się w nich coraz to nowe funkcje, takie jak na przykład zintegrowane aukcje (aukcja elektroniczna zakupowa) elektroniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*