Komu przydadzą się interaktywne formularze?

Druki PIT i wzory ważnych druków – w Internecie łatwo znaleźć wszystko. W dodatku mnóstwo dokumentów da się szybko wypełnić używając komputera. Po co nam interaktywne formularze?

Internet pozwala na dużą samodzielność. Jeśli musimy sprawdzić, jak wygląda pozew o alimenty, można szybko wyszukać go w Sieci. W ten sam sposób da się zaspokoić ciekawość lub ułatwić mata antyzmęczeniowa zwrot zakupionego towaru, pobierając protokół reklamacyjny. Czy warto korzystać z druków interaktywnych?

PIT z Internetu

Prawdziwym ułatwieniem jest to, że formularze podatkowe dostępne są na większości serwisów podatkowych i na stronie Ministerstwa Finansów. Wystarczy pobrać interesujące druki i uzupełnić je przy pomocy komputera. Ciągle jest wielu fanów ręcznego wypisywania dokumentów, ale to jedynie kwestia nawyków. Ważnym uproszczeniem są programy podatkowe, które wskazują, jak uzupełnić poszczególne rubryki PIT-ów, a na koniec umożliwiają złożenie ich online przez system e-deklaracje.

Zakładanie firmy bez wychodzenia z domu

Od niedawna swoja działalność można wpisać do ewidencji online. Wystarczy ściągnąć interaktywny wniosek CEIDG-1, wypełnić i wysłać drogą elektroniczną (lub tradycyjnie). Załatwiając poszczególne formalności związane z własną działalnością, obowiązkowo trzeba zaktualizować dane do ZUS-u. W internecie pobieramy tylko obowiązkowe druki ZUS, które zaraz po opatrzeniu e-podpisem, od razu przesłać drogą elektroniczną do urzędu.

Druki księgowe

Ważnym ułatwieniem jest zbiór niezbędnych druków księgowych w internecie. W związku z tym każdy może więc pobrać raport kasowy, a też plan urlopów. Dlatego, że dostępna jest też faktura proforma, każdy może przekonać się, co powinna zawierać. Na jego podstawie kupujący płaci za usługę, a główną fakturę VAT firma wystawia dopiero po otrzymaniu zapłaty.

Formularze do pobrania z Internetu ułatwiają zwykłe transakcje i pozwalają załatwiać mnóstwo męczących formalności z własnego fotela i bez kolejek. To zalety, które w najbliższym czasie zaakceptują Polacy, porzucając papierowe druki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*