Współczesne regały do magazynu czyli wszystkie informacje na temat jak najlepszego wykorzystania powierzchni magazynu.

Większość przedsiębiorstw korzysta w czasie codziennego funkcjonowania z mniejszego lub większego magazynu. Zwłaszcza firmy handlowe i produkcyjne jakieś magazyny przeważnie posiadają, ponieważ muszą w nich trzymać towary, wyroby czy surowce. W miarę rozwoju firmy często okazuje się, że brakuje powierzchni magazynowej, i w takim przypadku będą możliwe dwa wyjścia. Pierwszym z nich będzie wybudowanie nowego, znacznie większego magazynu, w którym wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi sposób to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną przestrzeń regałów- . Nieodpowiednie moduły regałów oraz półek w niejednym magazynie mogą zmniejszyć możliwą powierzchnię o połowę, dlatego też można zadbać o właściwe rozplanowanie całości. Jeżeli nawet tego typu przebudowa będzie się wiązać z większymi inwestycjami, to w efekcie końcowym i tak można będzie na tym zyskać, zwłaszcza jeśli byłaby konieczność przeprowadzki w powodu braku miejsca. Do zaprojektowania magazynu powinno się nająć specjalistyczną firmę, mającą odpowiednie doświadczenie w tego typu pracach.

Największym problemem dla każdego magazynu jest należyte rozplanowanie regałów. Sporo będzie zależeć od tego, jakie produkty i materiały będą przechowywane w magazynie – zupełnie innego ustawienia będą wymagać regały z półkami na niewielkie części, a innego regały magazynowe wykorzystywane do przechowywania długich przedmiotów takich jak pręty czy też rury.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem, tutaj również na pewno jest dokładnie to, czego szukasz.

W niejednym magazynie zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wysokich magazynach jest możliwe użycie większości przestrzeni, w zasadzie do samego dachu.

Poza tym są one bardzo wygodne i bezpieczne dla pracujących ludzi, więc zalety z ich zastosowania na pewno są spore. Podczas planowania układu magazynu na pewno pamiętać też trzeba o tym, żeby w każde miejsce był łatwy dostęp. Należy przy tym uwzględnić możliwości rozwoju, czyli przykładowo zakup nowoczesnych wózków, jakie również powinny się pomieścić się na magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*