Czy opłaca się zakupić nowe mieszkanie w bieżącym roku?

Każde młode małżeństwo myśli o samodzielnym mieszkaniu. Bez znaczenia małe bądź duże byle własne. We własnymmieszkaniu nie jesteśmy zależni od drugich, robimy to na co mamy chęć.Jeśli posiadamy wystarczającą gotówkę względnie posiadamy zdolność kredytową można zdecydować się na inwestycje mieszkaniowe i nabyć apartament na rynku pierwotnym lub wtórnym. Na rynku pierwotnym firmy deweloperskie lub spółdzielnie mieszkaniowe proponują nam nowe nieruchomości. Mogą one być jeszcze w trakcie budowy względnie ukończone. Istotne jest, że mieszkania oferowane przez rynek pierwotny(Rzeszów)wystawione są do sprzedaży pierwszy raz.

W poprzednich latach koszty mieszkań nieco obniżyły się, wobec tego opłacalnie było kupić mieszkanie. Aktualnie koszty mieszkań minimalnie wzrosły, ale wedle specjalistów rok 2015 to właściwy czas na inwestycje mieszkaniowe. W perspektywie wartości nieruchomości pójdą raczej w górę, dlatego jeśli mamy w planach zakup mieszkania to decydujmy się, nie ma co liczyć na spadek cen. Na rynku prosperuje kilka tysięcy deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych budujących i wystawiających na sprzedaż nowe mieszkania. W Polsce zaczyna być zauważalne zrównywanie się wartości mieszkań oferowanych przez rynek pierwotny (Rzeszów) z cenami na rynku wtórnym. Wypływa to z tego, że do sprzedaży wchodzą mieszkania, które jeszcze nie tak dawnoznajdowały się na rynku pierwotnym.

Poza tym rynek wtórny to przeważnie mieszkania w centrum dużych aglomeracji, gdzie ceny są dużo wyższe niż na obrzeżach. Chcąc zakupić mieszkanie (poznaj najlepsze mieszkania wrocław jedności narodowej) na rynku pierwotnym należy się liczyć, że nie będzie to śródmieście, jednak czy to jest minus? Mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie to na pewno atrakcyjna inwestycja, biorąc po uwagę postęp gospodarczy jaki nastał w tym rejonie w ciągu minionych lat. Powstawało wiele nowych stanowisk pracy. Młodzi ludzie po zakończeniu edukacji mogą liczyć na pracę. Turystycznie, to także atrakcyjne miasto, w którym wiele się dzieje i jest gdzie udać się wieczorem.

Jeżeli ktoś ma w planach kupno mieszkania w 2015r., a nadal się waha to powinien dogłębnie rozpatrzyć wskazówki ekspertów z tej dziedziny i nie zwlekać z podjęciem decyzji. Nawet jeżeli mamy, gdzie mieszkać, a pragniemy zainwestować pieniądze to można rozważyć kupno mieszkania pod wynajem. W dużych aglomeracjach, gdzie jest dużo studentów i wielu ludzi przyjeżdża w poszukiwaniu pracy można liczyć na dochody z najmu mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*