W naszym państwie hodowla cieląt wydaje się być raczej opłacalnym interesem

Hodowla cielaków to czasochłonna praca, jednakże w dużej mierze się opłaca. W Polsce jest coraz bardziej opłacana.
Nasz kraj nie jest może liderem na świecie pod względem hodowania cielaków, ale ten obszar z roku na rok rozwija się dość aktywnie.

kamera obrotowa

Kłopot polega na tym, że na starcie powinno się mieć jakiś wkład własny, aby móc ruszyć z kopyta z hodowlą. Jednakże od kiedy rolnicy mogą liczyć na pożyczki na mądrych warunkach, to spora część z nich decyduje się na ryzyko. Cielęta wymagają odpowiedniej opieki oraz pożywienia.

Atrakcyjne informacje czekają na Ciebie na następnej witrynie, która została poświęcona zbliżonej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się także dodatkowych wątków.

W zupełnie zAutomatyzowanych gospodarstwach ilość paszy jest odliczana przez maszyny. W Polsce wciąż hoduje się mniej cieląt przeznaczonych na ubój aniżeli krów w celach mlecznych. To nowy obszar. Ale daje on korzyści. Mięso mamy możliwość sprzedawać do innych krajów i wówczas otrzymamy znacznie lepsze pieniądze niż na naszym rynku. Plusem wydaje się to to, że nie trzeba nabywać sprzętu do dojenia, który jest stosunkowo kosztowny. Cielak może też latem być wypasany na łąkach. Przy matkach są trzymane one przez mniej więcej 6 miesięcy. Szybko przybierają na wadze. Oprócz tego mleko wykorzystuje się tylko do odkarmienia młodych i nie jest ono oddawane do mleczarni. Jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj hodowli, to będziemy musieli również wybrać rasę. Jest ich kilka.

Przykładowo Charolaise nadaje się do opasu intensywnego, a Simentale jest odmianą długowieczną. To oczywiście nie koniec listy. Warto dokładniej zaznajomić się z tym tematem i wybrać najlepszą rasę do naszych celów i warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*