PIT-37 i PIT-36 – czyli, co jesteśmy zmuszeni wiedzieć w podliczeniu PIT 2016 / 2017

Jaka osoba wypełnia deklaracje PIT o numerach 36 oraz 37? Jak istniej możliwość zrobić to najprościej? Czy w rzeczywistości wypełnianie deklaracji jest takie trudne?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś ciekaw tych konkretnych rzeczy, to przeczytaj nasz artykuł – o wszystkim Ci po opowiadamy!

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie we wstępie, to podzielimy je na dwójkę cząstek. Rozpoczniemy od pit 37, z powodu faktu, że bywa to najbardziej często wypełniany PIT roczny, który to jest skierowany do osób, które to rozliczają się wraz z fiskusem, a więc bywają to pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci oraz renciści, których to jest coraz bardziej dużo – przejdź to artykułu.

Jeśli szukasz tego typu informacji, co te zaprezentowanie w tym wpisie, to w artykule znajdującym się tu z pewnością je znajdziesz.

Poza tym, muszą oni mieć dochód z takich rzeczy jak choćby dla przykładu: wynagrodzenie ze stosunku służbowego lub stosunku pracy, emerytury albo renty, świadczeń przedemerytalnych i zasiłków przed emeryturą, czy też stypendiów, nie napomykając już o prawach typu autorskich i innego rodzaju prawach majątkowych oraz tak dalej.

Więcej: więcej o PIT

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy teraz do pit 36, który jest przeznaczony dla person, które to prowadziły pozarolniczą działalność typu gospodarczego opodatkowaną na zasadach ogólnych, pozyskały przychody dla przykładu z wynajmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterku, oraz dodatkowo osoby korzystające ze zwolnienia który jest na podstawie art. czterdzieści cztery ust. 7a ustawy (czyli z tak zwanego kredytu podatkowego), czy obniżające dochody ze strat z lat wcześniejszych.

WIęcej: tekst o pitach 2016

Jeśli chodzi o późniejsze pytania pochodzące ze wstępu, to najłatwiejszy sposób wypełnienia deklaracji to zastosowanie wersji online, dzięki której nie musisz stać wewnątrz kolejkach po druczki, a programik obliczy wszystko za Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*