Jak najlepiej odzyskać swoje pieniądze? Jakie są na to metody? O czym powinniśmy wiedzieć?

Kiedy dług nie zostanie zapłacony w terminie, a poza tym, nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić, to znak, iż trzeba wybrać właściwy sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Najbardziej łatwym i najszybszym rozwiązaniem może być sprzedaż długu, nie jest to jednakże najbardziej korzystne wyjście, ponieważ w ten sposób odzyskamy tylko ułamek należności. Dodatkowo, firmy kupujące długi zakupią je dopiero wtedy, jak same stwierdzą, że jest szansa je odzyskać. Co więc możemy zrobić?

windykacja - odzyskiwanie pieniędzy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Najgorsza jest na pewno bierność. Jak płatność nie spłynie w terminie, nie warto załamywać rąk, czekając na to, iż dłużnik za moment się opamięta. Najlepiej już od samego początku działać, gdyż odzyskiwanie długów to proces długotrwały (sprawdź szczegóły). Warto działać choć dlatego, że umiemy zadbać o własny interes. Z tego więc powodu kontakt z dłużnikiem musi być pierwszym krokiem, jaki podejmuje wierzyciel. Tego rodzaju osobisty monitoring (sprawdź tutaj wieża monitorująca _ spływu należności to najbardziej korzystne rozwiązanie, kiedy niezapłacone należności są niezbyt duże, a dłużnicy to firmy, z którymi współpracujemy od dawna i udało nam się zbudować dobre relacje.

Najlepszym sygnałem dla wierzyciela jest sytuacja, jak dłużnik sam informuje o tym, że może nastąpić problem z terminową płatnością, gorzej jednakże jak unika kontaktu albo przekazuje niejasne informacje. W pozostałych sytuacjach oczywistym wyjściem jest windykacja (firma Lexius Sp. z o.o.). Takie firmy, które zajmują się profesjonalnym odzyskiwaniem należności, mają już wypracowane właściwe procedury postępowania, jakie są realizowane zgodnie z zasadami etycznymi, nie naruszają przy tym dobrego imienia dłużnika. Dysponują ponadto wyspecjalizowaną kadrą, jaka jest skuteczna oraz profesjonalna. Windykacja na zlecenie jest usługą, jaka obejmuje szereg działań podejmowanych przez firmę zewnętrzną w imieniu klienta. Jej najważniejszym celem jest najbardziej szybkie i jak najbardziej pełne odzyskanie należności.

Firmy windykacyjne jakie działają na zlecenie zarabiają wyłącznie wtedy, jak są w stanie odzyskać pieniądze przekazującemu zlecenie wierzycielowi. Stąd więc tak istotne jest dla nich najlepsze sprawdzenie dłużnika, co oznacza weryfikację miejsca zamieszkania, zameldowania oraz ocena możliwości jego odzyskania długu. Niezwykle ważny jest też czas działań, wiadomym jest bowiem, że im szybciej podejmiemy jakąś akcję, tym większa będzie szansa na odzyskanie długu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*