Co zrobić,kiedy zniszczy nam się na szybka kominkowa? Samemu ją wymienić czy korzystać z pomocy profesjonalnej firmy?

Szyby do kominka są specyficzne, bo mogą wytrzymać bardzo wysoką temperaturę, mocny nacisk podczas czyszczenia, ale jednak nie są odporne na uderzenia. A tak się może się wydarzyć, zaś kominek z zmęczoną szybą może nie nadawać się do użytku, tak więc szkło musimy wymienić.

szkło kominkowe gięte

Autor: robax.pl
Źródło: http://robax.pl/
Szkło do kominka możemy zmienić samodzielnie. Nie jest to zbyt skomplikowane, nie potrzebujesz również do tego określonych dziwnych narzędzi (). Jednocześnie musisz wiedzieć, w jaki sposób zaopatrzyć się w nową szybę i jaka ona ma być. Dobrze skorzystać z możliwości profesjonalnej firmy, jak ściany szklane Wrocław. Dobrze jednakże też posiadać kominek takiej firmy, jak szkło hartowane Wrocław która zapewnia dostarczenie zupełnie nowej szyby na wypadek zniszczenia. W tego typu momencie trzeba po prostu podać model kominka, zamówić szkło i oczekiwać na przywiezienie. Jednocześnie,kiedy kupujemy kominek, to o tym nie myślimy i staramy się kierować odmiennymi kryteriami. W tej sytuacji z pękniętą szybą musimy sobie radzić sami. W jaki sposób to zrobić? Każda szyba kominkowa jest od wewnątrz przykręcona do drzwiczek wieloma śrubami na podkładkach.Trzeba więc odkręcać śrubki i delikatnie je wyjąć.Możemy to wykonać całościowo lub w kawałkach. Ustawmy je na płaskim podłożu, z kolei kiedy w kawałkach, trzeba odtwarzać jej kształt i właściwie wymierzyć długość i szerokość. Następnie odszukajmy wytwórców szyb kominkowych, sprawdźmy o nich opinię i kupmy od nich szybę. Trzeba szukać takich producentów, którzy nie tylko zapewniają szyby kominkowe, ale również mogą je docenić na odpowiedni wymiar. Muszą mieć także w ofercie inne rodzaje, na przykład szyby gięte.

ściana szklana

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Zamawianie nowej szyby zdaje się całkowicie banalne, jak szyba jest płaska. Jednak szyby z wieloma kątami czy gięte, dostać nie tak łatwo, gdyż ponieważ należy bardzo dokładnie odznaczyć wszelkie części.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę audyt efektywności energetycznej, na której przeczytasz zbliżone tematy.

W momencie gdy dobieramy dostawcę szyby, powinniśmy zwracać uwagę na takich, którzy na przykład za wzór będą przyjmować starą,zepsutą szybę i na tej podstawie skonstruują nową. Dzięki temu łatwo uda nam się wybrać najlepszą szybę, będziemy więc mogli znów korzystać z kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*