Przed Tobą serwisowanie samochodu? Sprawdźmy jakie realne koszty poniesiesz

Sporo dorosłych ludzi, prędzej czy później w swoim życiu, porywa się na kupno samochodu. Rzadko zaopatrujemy się w świeży pojazd z salonu, zwykle zadowalamy się starszym. Istnieje bardzo sporo stresujących momentów powiązanych z byciem kierowcą, nie do końca połączonych jedynie z procedurą jazdy. Głównie – gdzie kupić samochód, aby był działający? I jaką firmę wybrać?

serwis samochodowy

Autor: JEREMY DUMOND
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś na przykład wiadomo, że serwis aut francuskich jest najtańszy. Najpoważniejszą zmorą kierowcy jednak zawsze będzie usuwanie ewentualnych usterek. W naszym kraju, na temat specjalistów samochodowych krążą już legendy. Każdy początkujący kierowca za pewne usłyszał od kolegów, ile to będzie musiał co roku stracić na serwisowanie pojazdu. Czy rzeczywiście tak jest? Wszystko zależy na nieszczęście od naszego trafu.

Więcej – tylna belka renault laguna

Jeżeli na przykład nabywając starszy samochód nam go zabraknie, rozpocznie się nasze pasmo kłopotów, bowiem zapewne pierwszym kosztem okaże się regeneracja tylnej belki, która do najtańszych nie należy. Jeżeli trafimy na felerny towar, auto zostanie dla nas studnią bez dna. Dlatego aby chociaż niewiele zmniejszyć koszty, trzeba nabyć solidną markę. Serwis aut francuskich będzie znacznie mniej kosztowny niż w przypadku aut amerykańskich, ze względu na cenę części zamiennych. Z tego powodu warto ten czynnik wziąć pod lupę od początku.

Kolejnym istotnym problemem początkującego kierowcy będzie odszukanie rzetelnego warsztatu samochodowego. Nie oznacza to, że większość stanowią nieuczciwi mechanicy, po prostu nietrudno na nich trafić. Jeśli czeka cię regeneracja tylnej belki, a nie kojarzysz nikogo sprawdzonego, zasięgnij zdania znajomych. Na pewno któryś z twych kolegów zna jakiś godny polecenia warsztat, w którym sam naprawia swój samochód. Jeśli nie, nic w tym złego, zawsze pozostanie sieć online. Dobrze odnaleźć miejsce specjalizujące się w danym rodzaju samochodów, wpisując do wyszukiwarki frazę, np. serwis aut francuskich. Dobrze zrobić odpowiedni rekonesans zanim udamy się do kogoś z naszym kłopotem. Poczytajmy recenzje, przejrzyjmy ofertę.

Zobacz również –

rozbity, zniszczony samochód

Autor: iStock
Źródło: iStock
Serwisowanie auta spędza każdemu kierowcy sen z powiek. Jeżeli od początku nie posiadaliśmy trafu i nabyliśmy samochód dorabianie kluczy do samochodu warszawa z masą wad, dobrze znaleźć rzetelnego mechanika. Powiada się, że w trakcie roku niektóre osoby tracą na użytkowaniu auta równowartość jego wartości. Lecz nie należy się tym smucić – samochód służy do jazdy, a nieruchomości do lokowania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*