Kroczek po kroczku. W jaki sposób rozliczyć PIT przez internet

Kolejki w urzędach skarbowych i pocztowych pod koniec kwietnia mogą konsternować. Jest metoda, ażeby je ominąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie fiskalne można złożyć przez internet. Podpowiadamy, jak to uczynić. Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną. Polacy z zapałem korzystają z tej możliwości.

By rozliczyć się przez internet w programie – tutaj – lub na stronie finanse.mf.gov.pl trzeba po czym odszukać na pasku u góry strony www zakładkę „PIT”. Jeśli w nią wejdziemy, z kolumny po lewej stronie selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W owym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Tutaj wyświetli się spis wszystkich aplikacji, jakie trzeba zainstalować na komputerze, by rozliczyć się on-line. Fizycznym osobom najwygodniej skorzystać ze znajdującego się tam oprogramowania „e-Deklaracje Desktop”, ponieważ PIT-y, które poślemy z jego pomocą do urzędu, nie będą wymagać podpisu elektronicznego. Aby program działał dobrze, musimy ściągnąć oprogramowanie Adobe Reader 9.0.0 względnie nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

On-line możemy złożyć następujące blankiety: PiT-28, PiT 36, PiT-36L, PiT- 39, PiT-16a. W programie „e-Deklaracje Desktop” trzeba zatem wyselekcjonować należyty druk oraz cierpliwie go wypełnić. Kiedy będziemy już gotowi do wyekspediowania zeznania do urzędu, należy je podpisać. By tego dokonać, powinno się wpisać sumę dochodu wykazanego w PIT-cie za przeszły rok – pity.

Celowe będą także, rzecz jasna, imię a także godność, data urodzenia oraz tak zwany identyfikator podatkowy, jakim jest nasz PESEL, jednak wyłącznie w przypadku osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej.

Ciekawy artykuł? Zatem namawiamy Cię, żebyś przeczytał nowe informacje z witryny (https://reklamywiktor.pl/witryny/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Wejdź więc w poniższy link.

Po wyekspediowaniu e-PIT-a niepotrzebne jest zachowanie UPO a więc Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, iż dostarczyliśmy e-PIT-a w terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*