Mogłoby się wydawać, że bliski transport ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, najczęściej wykorzystuje się w tym wypadku przenośniki rolkowe.

Przenośniki rolkowe ułatwiają przenoszenie wielokilogramowych przedmiotów. Biorąc pod uwagę taką a nie inną powierzchnię taśm rolkowych, przewożone ciężary mają zazwyczaj dosyć nieskomplikowany kształt. Są to między innymi skrzynie, pudełka, worki, palety, plastikowe pojemniki itp. Cenną cechą przenośników rolkowych jest możliwość zmienianiaich struktury. Przez to można dowolnie regulować ich długość lub poziom wysokości. W halach przemysłowych przenośniki rolkowe stanowią cały zespół połączonych ze sobą taśm.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu ładunki zostać przewiezione nawet na stosunkowo spore odległości. Przenośniki rolkowe można jednak dostosować nie tylko do kształtów i rozmiarów, ale także do wagi transportowanych ładunków. Zależy to głównie od tworzywa, z jakiego zbudowane są rolki. Dostępne są różne typy rolek – stalowe, plastikowe, ogumione, stożkowe, aluminiowe i nie tylko. Maksymalna masa ładunków, którą są w stanie przewieźć wynosi najczęściej ok. 70-100 kilogramów. Pewne przenośniki są jednak dostosowane do bliskiego transportu nawet kilkutonowych ciężarów.

Wałkowe przenośniki to nieskomplikowany oraz komfortowy sposób, aby przetransportować duże i ciężkie przedmioty. Nic dziwnego, żejest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Znajduje swoje zastosowanie nie tylko dużych ośrodkach przemysłowych, ale także w różnych magazynach, sklepach i w niektórych firmach. Taśmy rolkowe przemieszczają się przeważnie się dzięki zamocowaniu łańcuchów albo specjalnych pasków napędowych. Układ połączonych ze sobą taśm rolkowych jest często równieżwyposażony w dodatkowe funkcje.

Zainteresował Cię ten wpis? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (https://aristar.pl/) zawiera podobne dane do omawianych.

Do przenośników podłącza się wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne. Dzięki temu mamy możliwość, by nieustanie kontrolować np. ciężar transportowanych przedmiotów albo ich kody kreskowe. Przenośniki niejednokrotnie są połączone również z narzędziami, takimi jak drukarki lub owijarki, więcej tutaj: . Zamontowane obrotnice pozwalają natomiast na zmianę kierunku, w jakim przesuwają się taśmy rolkowe. W przypadku rozbudowanych połączeń przenośniki rolkowe są przeważnie obsługiwane przez urządzenie komputerowe. Można jednak zarządzać nimi też przy użyciu pilota lub manualnie. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach chcemy je wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*