Jeżeli w naszym kraju nie byłoby żadnych zasad prawnych, to pewnie każdy by funkcjonował tak, jak mu to najbardziej odpowiada.

W rzeczy samej każdy narzeka na rozmaite zasady zachowane w każdej ustawie. Rzeczywiście, bardzo dużo z tych przepisów jest najzwyczajniej w świecie zawiła i niejasna. Zatem osoby, jakie mają talent w wynajdowaniu rozmaitych pomysłów mogą w kwestii prawa czuć się lekko zagubione. W końcu nie do końca wiedzą jak zastrzec znak towarowy, albo stwierdzić własny wynalazek za patent.

patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Na nieszczęście osoby, pracujące w tej dziedzinie na własną rękę mogą się nieco sceptycznie nastawić do realizacji własnych inspiracji, po zapoznaniu się z poszczególnymi warunkami. Tego typu zastrzeżenie sobie patentu, lub też zarezerwowanie na własność znaku towarowego tak naprawdę jest dość drogą przyjemnością. Na skalę krajową kosztuje to około kilkuset złotych. Aczkolwiek często cena również przewyższa kwotę 1000 zł. Należy przyznać, że o wiele droższe okazują się patenty na arenie międzynarodowej. Rzeczywiście wtedy stawki są sumowane nie w PLN, ale w Euro. Dlatego zastrzeganie sobie wymyślonego logo towarowego na terenie Europy, może wynieść nawet 1300 Euro. Wiadomo jest również, iż te kwoty ciągle rosną. Wyłączne zastrzeżenie logo towarowego nie jest pomoże aby konkurencja nie kopiowała tego samego towaru.

dokumentacja patentowa

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wykupić jakby ochronkę na patent na określony termin. Po tym czasie, inni twórcy mają okazję aby wykonywać bardzo zbliżone produkty. Jeżeli już pamiętamy jak zastrzec znak towarowy, oraz zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to najtańsza rzecz. To wiemy, dlaczego tak sporo firm oferuje dosłownie ten sam towar, ale pod inną nazwą. Tak wychodzi chociażby w przypadku lekarstw, bądź słodyczy. Nabywamy praktycznie te same pigułki antyseptyczne, ale tak naprawdę podświadomie uznajemy, iż pigułki od jednego producenta działają na nas korzystniej, niż od konkurencji. Chociaż tak naprawdę, niczym się one między sobą nie różnią. Oczywiście poza skutecznością w reklamie.

Kiedy czytasz o posiadającej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których pobiera ona informacje.

Więcej na .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*