Bezpieczne podłączanie butli z gazem – dowiedz się, jak wykonać to samodzielnie

Butle z gazem to z reguły używane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych mieszkaniach. Większość z nas wykorzystuje gaz, ponieważ jest dużo tańszy aniżeli prąd. Jeżeli spostrzegłeś, iż płomień w kuchence tli się coraz gorzej, musisz zatelefonować do dostawcy gazu bądź samemu jechać na stację i wziąć butlę. Wybierając drugie wyjście powinieneś wiedzieć, jak przyłączyć butlę, by zrobić to bezpiecznie i nie doprowadzić do usterki.

zbiorniki na gaz

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku trzeba pozbyć się plomby foliowej, by móc zacząć jakiekolwiek działania. Sprawdzamy precyzyjnie czy zawór jest zamknięty, a następnie odkręcamy zaślepkę. Po jej zdjęciu musimy zobaczyć wylot zaworu oraz gumową uszczelkę. Jeżeli jej stan oraz wygląd nie powoduje żadnych zastrzeżeń, dokręcamy nakrętkę reduktora. Gdy jest inaczej, musimy podjąć kontakt z dostawcą, albowiem wymagana będzie wymiana butli. Uszczelka (zobacz: uszczelka epdm) nie może być naruszona, gdyż w takim przypadku używanie z butli nie będzie bezpieczne. Kiedy przykręciliśmy nakrętkę, powinniśmy skontrolować szczelność połączenia, najlepiej stosując do tego wodę z mydłem albo jeśli akurat się w niego wyekwipowaliśmy – specjalny tester w postaci pianki. Jeżeli po jego zastosowaniu spostrzegliśmy w miejscu połączenia jakieś pęcherzyki, będziemy zmuszeni ponownie odkręcić i przykręcić zawór. W wypadku dalszego ulatniania się gazu trzeba otworzyć okna oraz pod żadnym pozorem nie możemy włączać w pomieszczeniu żadnych urządzeń elektrycznych – super dostawcy gazu. Trzeba mocno zakręcić zawór oraz wynieść butlę, a następnie starannie wywietrzyć całe mieszkanie. Obligatoryjnie też trzeba podjąć kontakt z dostawcą, który odbierze felerną butlę. Do niedozwolonych czynności w kontakcie z butlą gazową zalicza się sprawdzanie szczelności za pomocą zapałek. Dużo osób tak robi, jednakże nie jest to bezpieczne oraz pewnego dnia może się nie skończyć dla nas pozytywnie.

Rury gazowe

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy mamy pewność, że wszystko jest jak trzeba, można powolutku odkręcić zawór oraz skorzystać z butli tak jak zawsze. Jeśli będziesz trzymać się powyższych zaleceń, z pewnością bez kłopotu samemu załączysz butlę. W razie jakichkolwiek obaw zawsze można zatelefonować do dostawcy gazu oraz prosić o pełną usługę, wraz z przyłączeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*