Sytuacja na rynku wynajmu mieszkań dla studentów

Na zapytanie, w których miastach wynajmuje się najwięcej mieszkań, odpowiedź jest oczywista: w największych. Polskie miasta studenckie, czyli Wrocław, Warszawa czy Kraków, co roku witają przyjeżdżających po przerwie studentów, oraz nowo przybyłych, dopiero co po egzaminie dojrzałości 1-roczniaków. Jeśli dodamy do tego ludzi, którzy przybywają żeby pracować liczba szybko się zwiększa. I tak od lat.

nieruchomość

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach są pewne demograficzne wstrząsy. Pierwszy pojawia się na początku lipca, kiedy dzielnice, w których znajdują się ośrodki akademickie nagle wyludniaja się. Drugi jest widoczny na początku października, kiedy jest wręcz przeciwnie – żaków robi się więcej. Później widać ich w miejscach, gdzie można poimprezować, okupują przystanki, dworce, perony, tłoczą się w środkach lokomocji.

Jeśli przedstawiany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to żeby uzyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tutaj.

Jest wiecej pojazdów na ulicach, gdyż niektórzy z nich mają swoje cztery kółka. cyklistów też wydaje się więcej.

Z pewnością znaczny ruch panuje także na rynku nieruchomości. Oczywiście, poszukiwanie lokum zaczyna się wcześniej, już podczas przerwy semestralnej, a niektórzy, jak na przykład studenci wyższych lat studiów posiadają już swoje mieszkania. niemniej jednak, choć niż demograficzny jest obecnie zauważalny (jeszcze kilka lat temu mieszkań gdzieniegdzie, np. we Wrocławiu, było za mało), to jednak najemcy nie mają, na co się skarżyć. Oczywiście większy podaż to niższe ceny, lecz nadal są na solidnej granicy. Warto wspomnieć, iż kilka lat wcześniej, gdy popyt znacznie przewyższała podaż ceny za pokoje były horrendalnie wysokie (wszystko co powinieneś wiedzieć o programie mdm).

wnętrze mieszkania

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś większość mieszkań była wynajmowana „na dziko”, czyli bez spisywania umów najmu. Nie tłumacząc takich praktyk warto jednak dodać, iż w jakimś stopniu odpowiedzialny był za to duży podatek od wynajmu. Obecnie, gdy jest on zdecydowanie mały wielu ludzi zgodnie z prawem spisuje umowę najmu, która jest bardzo łatwo dostępna w Internecie. Wystarczy wpisać: wzory umów najmu, żeby otrzymać przykładowy wzór.

Na pewno zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą pospisywać żadnych umów. No cóż, jeśli spotkają osobę niezbyt kulturalną, a do tego taką, która nie będzie się chciała wyprowadzić to mogą mieć przykrą niespodziankę (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie na damdom.pl). W umowie pojawia się zapis, że na przykład jest miesięczny czas wypowiedzenia, a bez umowy… no właśnie. Nie ma umowy, więc ktoś może dosłownie zająć nam mieszkanie, a najgorsze jest to, ze sami takich ludzi wpuściliśmy do siebie. I co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*