Jak dostać dobrze płatną pracę nie posiadając wykształcenia?

Obecnie wiele osób szuka zatrudnienia jako pracownik fizyczny.Mimo że w zasadzie nietrudno można znaleźć tego typu pracę, na przykład w branży budowlanej.Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że również w tego typu pracy mają znaczenie odpowiednie umiejętności.
Zwłaszcza, gdy mamy na uwadze pracę poza Polską lub chcielibyśmy konkretnie zarabiać. W takim wypadku trzeba potwierdzić swoje kwalifikacje konkretnym certyfikatem.

praca

Autor: Neon Tommy
Źródło: http://www.flickr.com

Prawie zawsze praca fizyczna wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, gdyż wymaga od pracownika obsługi skomplikowanych maszyn.Niezbędne kursy można opłacić samemu zakresie lub wykorzystać z dofinansowania przez instytucję pośrednictwa pracy. Także wielu potencjalnych pracodawców nierzadko wysyła swoich pracowników na niezbędne kursy, aby poprawić jakoś pracy w przedsiębiorstwie.

Przykładowo praca operator wózka widłowego jest osiągalna wyłącznie dla osób, które skończyły specjalistyczny kurs. Obsługi wózka widłowego należy się nauczyć, aby móc bezpiecznie pracować. Kurs taki trwa przeważnie około dwóch tygodni i a jego cena wynosi średnio 950 zł. Po ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje certyfikat, który daje mu możliwość wykonywania tego typu profesji.Poczytaj też o

praca

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Na czym polega tego typu praca? Przede wszystkim osoba, która obsługuje wózek widłowy opony widlak jest odpowiedzialna za transportowanie towarów ciężkich w miejscach takich jak na przykład hurtownie.Do zadań operatora należy załadunek i rozładunek materiałów wskazanych przez logistykę.

Nie jest to zawód zbyt obciążający fizycznie, wymaga jednak pewnej uwagi i zręczności. Znacznie szybciej uczą się tego zawodu osoby, które mają już prawo jazdy.Średnie wynagrodzenie operatora wózka widłowego to 2 800 zł, jakkolwiek wielu z nich zarabia powyżej 3 000 zł. Oczywiście wiele zależy od branży, w której się pracuje. Stawki różnią się także w zależności od województwa. Przykładowo oferty pracy Kalisz będą znacznie mniej interesujące od ofert pracy w województwie śląskim.

Mimo dosyć dużych zarobków, to praca na tym stanowisku wiąże się również z pewnymi niedogodnościami. Jest to monotonne zajęcie, które wykonuje się cały czas w siedząc. To z kolei zwiększa ryzyko chorób krążenia. Stąd też przyszli pracownicy, chociaż nie muszą posiadać wykształcenia, to muszą uzyskać pozytywne orzeczenie od lekarza medycyny pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*