Jak zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? O jakich rzeczach pamiętać, czego nie robić, żeby nie pogorszyć własnej sytuacji?

Gdy ktoś zaprasza nas na rozmowę o pracę to znak, iż nasze CV oraz list motywacyjny zainteresowały rekrutera. Rozmowa posiada na celu dobre poznanie i zweryfikowanie podanych przez nas informacji. Aby w związku z tym dobrze wypaść na takiej rozmowie trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym.

asessment center

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Rozmowa kwalifikacyjna trwa z reguły od dwudziestu minut do czasem godziny, choć to rzecz jasna zależy od wielu czynników. Niektóre firmy proszą kandydatów, żeby rozwiązać test, który może pokazać nasze umiejętności. Powszechne są również tak zwane assesment center, czyli udział w zadaniach w grupach, jakie sprawdzą to, jak odnajdujemy się pracując w grupie. W tego typu sytuacji spotkanie rekrutujące będzie trwało dłużej, natomiast najczęściej kandydat dostaje o tym wcześniej informacje.

Czasem także po pierwszej rozmowie następuje kolejna – dłuższa, w jakiej zakwalifikowany dalej kandydat musi się wykazać w ambitniejszych zadaniach. Odnośnie samej rozmowy kwalifikacyjnej, to powinno się pamiętać, by zjawić się dobrze ubranym, należy również wiedzieć co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej – zobacz . Po pierwsze musimy jasno i konkretnie odpowiadać na pytania i nie kłamać. Jeżeli czegoś nie będziemy wiedzieć, lepiej od razu się przyznać, zamiast brnąć w kłamstwo, ponieważ nic nam to nie da. Rozmowa taka to taka forma autoprezentacji, dlatego też pamiętajmy o treści, ale i o formie. Przez nasze zachowanie podczas tego typu rozmowy można ukazać, w jaki sposób radzimy sobie w stresujących sytuacjach, czy jesteśmy otwarci oraz komunikatywni. Tego typu informacje zdradza głównie mowa ciała, dlatego też nie można o tym zapominać.

rozmowa kwalifikacyjn
Ważne są czyny, więc uściśnij rękę osoby rekrutującej pewnie, to zdradza pewność siebie, ale nie do przesady. Usiądź wygodnie, lepiej się natomiast nie opieraj, niewielkie wychylenie do przodu pokaże zainteresowania.

Nie zapominaj, że jesteśmy w witrynie (http://lux-pomp.pl/). Oczekujemy na Ciebie z nowymi artykułami, które są niebywale zajmujące. Sądzimy, że namówimy Cię do wejścia w poniższy link.

Nie powinno się splątywać rąk, gestykulujmy nimi spokojnie oraz swobodnie. Powinno się utrzymywać z osobą rekrutującą kontakt wzrokowy, nie wpatrujemy się w sufit ani w podłogę. Powinno się także uśmiechać się w delikatny sposób. Przez cały rozwój zawodowy będziemy mieć wiele rozmów kwalifikacyjnych, dobrze jest w związku z tym pamiętać o tych zasadach – więcej happyhr.pl/rozwoj-zawodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*