Jak unikać kłopotów bankowych?

Problemy natury finansowej mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do samobójstwa! Pewnie to nie jest przypadek, że w skutek spowolnienia ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych i na naszym kontynencie, także niestety u nas, znacznie wzrosła liczba popełnianych samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed uzyskaniem kredytu zastanowić się dokładnie tę kwestię. Wielce realne, że najzwyczajniej w świecie nie możemy brać tego kredytu bankowego, ponieważ później będziemy zobowiązani niemal głodować; po opłaceniu rat niewiele zostanie nam na życie! Zapamiętajmy, iż w wielu przypadkach rozsądniej otworzyć darmowe konto bankowe, wpłacać na nie każdego miesiąca kasę, aby mieć możliwość po jakimś czasie wypłacić wszystko i wreszcie spełnić swoją zachciankę. Na przykład zakup lodówki, wczasy na Wyspach Kanaryjskich albo remont sypialni. Planów typowo zakupowych można podać od zatrzęsienia. Przemyślmy swoją sytuację finansową, nie bądźmy nierozważni, a to dosyć powszechne na świecie…

2. Jeśli jakby nie patrzeć zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, uszanujmy porady wielce doświadczonych ekspertów – tzn. doradca pożyczkowy, wbrew pogłoskom, nie jest człowiekiem, któremu wyłącznie zależy na tym by wcisnąć klientom ten kredyt, który zasadniczo jest niekorzystny, lecz bank daje mu wysoką prowizję za polecenie klienta. Doradca pożyczkowy, który jest OK na szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni ekspertów od marketingu.

3. Doceniajmy dużo częściej instytucje parabankowe. Wiadomo, w takim parabanku nie pozyskamy pożyczki na znaczne kwoty, ale no przynajmniej realia są takie, że mamy możliwość załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – na przykład jeśli jesteśmy bez pracy bądź ciężko pracujemy, lecz na czarno. Nikt nie przepada za formalnościami, a więc czymś przyjemnym jest możliwość bardzo szybkiego załatwienia pożyczki.

4. Może kredyt od w zupełności nieznajomego człowieka? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz powszechniejsze. Kilka dni temu jeden z wortali ekonomicznych napisał, że w naszym kraju pożyczki społecznościowe wzrastają w błyskawicznym tempie, tzn.

Te opublikowane tu wpisy ze strony (https://www.pro-domo.com.pl/) zaspokoją Twą ciekawość, jeśli omawiana w tym serwisie sprawa bardzo Cię zaabsorbowała.

ich udział w rynku finansowych. Ryzyko jest niewielkie, przecież oprocentowanie jest od samego początku jasne, a więc nie zostaniemy zrobieni w konia. Akurat odnośnie tego pożyczkobiorcy nie mogą miewać najmniejszych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*