Pożyczki, kredyty spłaty… Czyli najróżniejsze zobowiązania klienta banku

Kredyty, które musimy spłacić

Jak wiemy czasem trzeba zaciągnąć kredyt, jeden, dwa bywa, że i więcej. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale rzeczywiście czasem inaczej się nie da. Po pewnym czasie dochodzi do nas, że lepiej byłoby mieć jedną duża ratę do płacenia w miejsce kilku mniejszych. Zaczynamy wtedy myśleć o tym jak konsolidować zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny jest możliwy, o ile pożyczki, które posiadamy mogą zostać objęte konsolidacją. tego typu rozwiązanie prowadzi do zaciągnięcia następnego kredytu, ale przynajmniej możemy spłacić wszystkie pozostałe. Warto jest również samodzielnie sprawdzić jak duże mamy zadłużenie wśród znajomych, czy np. w jakiś sklepach, upewnić się czy nie zalegamy z opłatami za gaz czy prąd. Gdy wszystko sprawdzimy, może się okazać, że będziemy musieli poświęcić prawie całą wypłatę na rozliczenie się z długów, ale za te chociaż nie mamy doliczanych odsetek, przynajmniej przez znajomych. Jeśli jednak mamy jakieś zaległe rachunki, to dobrze zadzwonić do firmy i zapytać ile naliczono odsetki i od razu je spłacić.

Wspieramy firmy u początków działalności

Pieniądze, nominał polski

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy myślimy o storzeniu działalności gospodarczej nie możemy zapominać o tym, że możemy liczyć na bonusy. Nie mówimy tu tylko o szpanerskich gadżetach do rachunku bankowego, czy np. o jakieś promocje w sklepie meblarskim bo zrobiliśmy większe zakupy do nowej siedziby.

Jeśli szukasz zbliżonych danych na opisywany wątek, to także rzuć okiem na (https://www.graulaw.eu/wlasnosc-intelektualna/) analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Oczywiście opcja odliczenia VAT’u również nas cieszy, ale jeszcze bardziej powinny nas cieszyć dotacje dla nowych firm. Ale zanim zaczniemy skakać z radości dobrze jest zobaczyć, jakie dotacje możemy otrzymać i co trzeba zrobić, by je dostać. Dotacje nie pojawiają się z nieba niczym lodówka z pysznymi przekąskami. Jeśli chcemy otrzymać dotację trzeba złożyć wniosek. Ale żeby złożyć wniosek trzeba wiedzieć, o puli dotacji dla nowo powstałych firm, które chcą się rozwijać. Bywa, że część dotacji musimy oddać. Ale taka dotacja jest o niebo lepszym rozwiązaniem dla raczkującej firmy niż kredyt. Nigdy nie wiadomo, w jaki sposób pójdzie nasza działalność. Choć początkowo patrzymy na wszystko w różowych barwach, może okazać się, że jednak coś nie wyjdzie. Bywa, że w takich sytuacjach spłata dotacji zostaje umorzona. Kredytu natomiast nie zlikwidujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*