5 wytycznych kupna mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania to ogromnie ważna decyzja życiowa, w związku z tym bezsprzecznie nie wolno podejmować jej pochopnie. Do kupienia mieszkania trzeba podejść obowiązkowo i z rozsądkiem. Wskazane jest poznać 5 ważkich kroków kupienia mieszkania od dewelopera, dzięki jakim dowiemy się, na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju inwestycjach. Po pierwsze musimy ocenić swoje możliwości finansowe i to zanim rozpoczniemy poszukiwać interesującego nas mieszkania. Od kwoty, jaką zdołamy przeznaczyć na zakup posiadłości będzie zależeć nasz zakres poszukiwań.

nowe osiedle

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o innych wydatkach, nie tylko tych powiązanych z kupnem mieszkania. Nowe mieszkania deweloperskie (np: Corp deweloper) w większości wypadków powinno się także wyposażyć i umeblować, co również wiąże się z wysokimi kosztami.dokument (happytree.com.pl/)Kiedy już scharakteryzujemy swoje zdolności finansowe, zdołamy zacząć poszukiwania stosownego mieszkania. (Najlepsze mieszkania) Powinno się przejrzeć dużo rozlicznych ofert i zestawić je ze sobą, właściwym pomysłem jest wybranie się na targi nieruchomości.Kolejnym etapem stanie się zawężenie wyszukiwań oraz wybranie 2-3 nieruchomości, jakie w najwyższym stopniu nas intrygują. Warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej i poznać proponowane warunki. Zgodnie z ustawą deweloperską zdołamy poznać się z prospektem informacyjnym, w jakim odnajdziemy najważniejsze wiadomości na temat konkretnej nieruchomości, warto to zrobić. Kiedy już zdecydujmy się na konkretne mieszkanie, trzecim etapem stanie się negocjacja ceny oraz zatwierdzenie umowy wstępnej.

nowe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Czwartym krokiem będzie zabranie mieszkania od dewelopera, w trakcie jakiego winniśmy sprawdzić czy pozostało ono stworzone zgodnie z informacjami zawartymi w umowie. Konkretnie sprawdźmy standard wykończenia, rozmiary mieszkania i poszczególnych pomieszczeń, a także to czy mieszkanie nie ma wad. Piątym oraz ostatnim etapem będzie podpisywanie umowy ostatecznej, które odbywa się w obecności notariusza. Po podpisaniu umowy pamiętajmy o tym, by jak najszybciej ubezpieczyć mieszkanie od przeróżnych zdarzeń losowych, bez tego w przypadku jakiegoś wypadku, przykładowo zalania czy też pożaru, nie dostaniemy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*