Odlewnictwo – bezsprzecznie jedna z najtańszych metod produkcji przedmiotów

Należy do najstarszych sztuk wytwarzania wyrobów o wymaganym kształcie i właściwościach. Znane było bowiem już w czasach starożytnych.

Odlewnictwo odegrało niezwykle ważną rolę w rozwoju całej cywilizacji.
odlewy z mosiądzu

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W tej chwili także wywiera znaczący wpływ na rozmaite sektory gospodarki naszego kraju. Odlewy z mosiądzu mają bogate zastosowanie w architekturze oraz przemyśle – mosiężne. Służą głównie do wyrobu „elementów” technicznych lub dekoracyjnych, takich jak na przykład: klamki drzwiowe, szyldy, rzeźby, medale, armatura, osprzęt odporny na działanie słonej wody, amunicja, okucia budowlane, itp. Z kolei odlewy aluminiowe (trwałe odlewy (kliknij formy elastyczne) aluminiowe) często wykorzystuje się w rolnictwie, branży motoryzacyjnej. Wykonuje się je metodą odlewania pod ciśnieniem. Na czym polega owa technologia? Najprościej rzecz ujmując to wtłaczanie metalu do stalowej formy pod dużym ciśnieniem wytworzonym za pomocą prasy odlewniczej. Niepodważalnym walorem powyższej metody jest bardzo duża dokładność wymiarowa, wydajność a także fantastyczna jakość uzyskanych wytworów. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie coraz większe zainteresowanie wzbudzają odlewy kokilowe.

Cechuje je szereg zalet. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością: odporność na oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych bądż zużycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*